Prejsť na navigáciu

V Trnave vyrastá nové nákupné centrum - etrend.sk

9. 12. 2013

V prvej fáze tu vyrastie retail park s predajnou plochou 7 600 štvorcových metrov, hypermarket Carrefour a predajne náradia Stihl. Otvárať by mali koncom marca budúceho roku, informuje Štefan Harmaňoš, podpredseda predstavenstva developera Top Development.

V druhej fáze neskôr pribudne dvojpodlažné obchodné centrum s 13 300 m2 prevádzok a predajňa nábytku Asko. Spolu by mali ponúknuť vyše 80 predajní s predajnou plochou 40-tisíc štvorcových metrov a parkovisko s 1 118 miestami.

The Mall Trnava ponúkne podľa prezentácie na Facebooku značky ako C&A, Deichmann, Kik, Takko, Sportisimo, TEDi, DM, Royal Admiral, Planeo Elektro, Super Zoo, Tescoma, Everland či Pepco.

Top Development získal stavebné povolenie v auguste tohto roku a už v septembri sa začalo stavať medzi reštauráciou McDonald`s a obchodným domom Sconto nábytok. Celková investícia dosiahne takmer 10 miliónov eur.

Pozemok patrí do územia, ktoré Top Development zastupujúci belgického investora Extensa rozvíjal od roku 2007 ako Extensa Business Park. Podľa pôvodných plánov mali v komerčnej zóne na 28 hektároch vyrásť okolo novo vybudovaného bulváru obchodné a logistické centrá.

V prevádzke sú už predajne Sconto nábytok, Black Red White, Baumax, Mountfield, Jysk, koberce Trend, Lestra a Suzuki. Firma predala už dávnejšie 140-tisíc štvorcových metrov pozemkov írskemu developerovi Parker Green.

Ďalšie zostávajúce pozemky sú podľa Š. Harmaňoša na predaj pre ďalšie komerčné, logistické alebo výrobné projekty.

Parker Green plánoval postaviť v susedstve The Mall Trnava jedno z najväčších nákupných centier na Slovensku Trnava Park s hypermarketom Tesco, hotelom a zábavným centrom.

Na prvé dve fázy získal stavebné povolenia. Posledný ohlásený termín začiatku výstavby bol zima 2010 s otvorením v novembri 2011. Okolo projektu je dlhšie ticho.

Zdroj: http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/v-trnave-vyrasta-nove-nakupne-centrum.html 
09.12.2013 | Daniel Suchý | © 2013 TREND Holding