Prejsť na navigáciu

Hobbymarket OBI otvorí prevádzku bývalého bauMaxu v zóne The Mall Trnava pri obchvate vo februári

16. 11. 2015

Podľa informácií Iva Šafranka zo spoločnosti Top Development, ktorá prenajíma a prevádzkuje zónu The MALL Trnava, s predstaviteľmi spoločnosti OBI už absolvovali pracovné rokovania.

“Spoločnosť OBI už začala aktívne s prípravami na otvorenie svojej pobočky v Trnave. So zástupcami spoločnosti sme v kontakte. Nový hobbymarket bude otvorený už 8. februára 2016,” informoval Šafranko.

Podľa doteraz známych informácií väčšina zo zamestnancov bývalého bauMaxu zostane pracovať pre nový hobbymarket.

V exteriéroch aj interiéroch trnavskej pobočky začali prvé úpravy, objekt maloobchodnej predajne bude premaľovaný do tradičnej oranžovej farby, ktorá značku OBI reprezentuje.

20151112_150351

Nový vlastník bude kompletne meniť aj regálové usporiadanie, pretože používa odlišný systém ako bauMax.

OBI patrí do úspešnej skupiny Tengelmann Group, vznikla v roku 1970.

Značka je vedúcim predstaviteľom nemeckých a európskych predajní so stavebnými potrebami a potrebami pre domácich majstrov.

V súčasnosti spoločnosť prevádzkuje v desiatich krajinách strednej a východnej Európy viac ako 580 obchodov, z toho vyše 350 v Nemecku. V súčasnej dobe má skupina viac ako 42 000 zamestnancov. V roku 2014 dosiahla OBI obrat približne 6,7 miliardy eur.

Zdroj: http://www.trnava-live.sk/2015/11/16/hobbymarket-obi-otvori-prevadzku-byvaleho-baumaxu-v-zone-the-mall-pri-obchvate-vo-februari/