Prejsť na navigáciu

Čo s voľnou nedeľou? Vyrobte si parádneho šarkana a prihláste ho na Šarkaniádu - trnava-live.sk

10. 10. 2014

Nad veľkú zatrávnenú plochu v obchodnej zóne The Mall pri obchvate medzi Mc Donald’s a DM Drogerie vyletia v nedeľu 12. októbra desiatky šarkanov.

Ešte predtým je pripravený zaujímavý program pre deti aj celé rodiny.

Podujatie rozbehne o 14. hodine Divadielko pre deti, o 14.45 sa otvoria tvorivé dielne. Šikovné pomocníčky spoločne s deťmi budú vyrábať rôzne zaujímavé predmety z papiera, pomôcť im môžu aj pri výrobe alebo vylepšovaní šarkanov.

Po celý čas trvania Šarkaniády bude k dipozícii skákací hrad a šou šaša Ronalda.

Finále, teda hlavná časť programu, príde o 16.15 hodine – a to vypúšťanie šarkanov. Pridať sa môže každý, cenia sa najmä vlastnoručne doma vyrobené originálne kúsky.

Šarkany si zalietajú, odborná komisia popritom vyhodnotí a ocení najlepšie lietajúceho šarkana, narýchlejšieho letca a najoriginálnejšieho šarkana.

Organizátori nezabudli ani na tých, ktorí prídu bez vlastného šarkana. V zásobe budú mať niekoľko desiatok kusov aj pre zábudlivcov alebo náhodných návštevníkov, ktorí budú mať tiež chuť si zalietať.

Prvú Šarkaniádu v pekne upravenom zatrávnenom priestore pri TMT Mall ukončí detská minidiskotéka od 17.30 hodiny.

Vstup aj všetky aktivity pre rodiny s deťmi sú bezplatné.

Zdroj: http://www.trnava-live.sk/2014/10/10/co-s-volnou-nedelou-vyrobte-si-paradneho-sarkana-a-prihlaste-ho-na-sarkaniadu/